معرفی شرکت

شرکت تامین تیغه درخشان در سال ۱۳۸۹ با عنوان شرکت SHINE BLADE FZC در امارات متحده عربی - دبی ثبت و شروع به فعالیت نمود.
در ابتدا کلیه محصولات تولیدی به کشورهای امارات ، قطر ، عربستان سعودی ، بحرین ، عمان صادر می گردید.
در سال ۱۳۹۱ دفتر فروش تهران نیز تحت عنوان شرکت تیغه ساز درخشان تاسیس گردید .
کارخانه شرکت در شهر صنعتی دامغان واقع شده است که در سال ۱۳۹۳ نیز کارگاه تهران جهت انجام فرآیندهای نهایی محصولات کوچکتر و ارائه خدمات سریعتر به مشتریان تاسیس گردید.
در حال حاضر بالغ بر یک سوم محصولات این شرکت به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می گردد.

نکات مهم در طراحی ، ساخت و استفاده از تیغه

1) طراحی :
برخی از تیغه ها دارای نقشه اصلی سازنده دستگاه هستند و لذا از پیش طراحی شده اند که امکان بهینه سازی طراحی آنها نیز وجود دارد.
در خصوص تیغه های بدون نقشه اصلی ، با توجه به ابعاد محل نصب ، تیغه توسط کارشناسان فنی این شرکت طراحی می گردد و بر اساس کارکرد ، پارامتر های بحرانی تعیین و تولرانس گذاری می شوند.
این مهم با حضور کارشناسان این شرکت در محل مشتری صورت می پذیرد.

2) انتخاب مواد اولیه :
مهمترین پارامتر در طراحی و ساخت تیغه مواد اولیه است . عمدتاً مواد اولیه تیغه های برش ، از خانواده فولادهای ابزاری آلیاژی پرکربن ، سردکار و گرم کار می باشد.
در دنیا تعداد بسیار زیادی فولاد ابزاری وجود دارد که هریک بر اساس کاربرد ، توسط شرکت های فولاد سازی تولید و استاندارد سازی شده اند.
لذا انتخاب ماده اولیه مناسب بر اساس نوع و کاربرد تیغه اصلی ترین پارامتر ساخت تیغه است و چه بسا انتخاب اشتباه ماده اولیه باعث عمر کم تیغه و یا شکستگی سریع آن می گردد.

3) فرآیند های ساخت و ماشینکاری
فرآیند های ساخت باید دقیقا مطابق نقشه های تهیه شده هر فرآیند و تولرانس های تعیین شده باشند ، در غیر اینصورت ممکن است امکان نصب تیغه نبوده و یا تیغه به خوبی کار نکرده و عملیات برش را انجام ندهد .

4) عملیات حرارتی :
سیکل عملیات حرارتی برای هر فولاد متفاوت است ، لذا الزاماً باید سیکل تعریف شده استاندارد به دقت رعایت شود در غیر اینصورت ممکن است عدد سختی در سطوح تیغه یکنواخت نبوده که منجر به عدم کارکرد مناسب تیغه خواهد شد .
از سوی دیگر با انجام عملیات حرارتی در کوره تحت خلاء ، کلیه مراحل عملیات اعم از گرمادهی ، کوئنچ و تمپر در یک کوره و بدون جابجایی تیغه تحت گاز کنترل شده صورت می گیرد و لذا محیط دمایی تیغه حین عملیات به دمای محیط تغییر نمی کند ، در حالیکه در کوره های گازی تیغه پس از گرمادهی از کوره خارج و در معرض دمای محیط قرار گرفته و سپس درون روغن غوطه ور می گردد که همین امر کیفیت عملیات را در مقایسه با کوره تحت خلاء پایین می آورد.

5) سنگزنی نهایی و دقت ابعادی :
کلیه سطوح منتهی به لبه برش باید سنگزنی شوند . کیفیت سطح سنگزنی باید طبق استانداردهای تعریف شده زبری سطح و دقت ابعادی آن طبق تولرانس های هندسی نقشه باشد.
در غیر اینصورت کارکرد تیغه نامناسب و احتمال وجود پلیسه در برش وجود خواهد داشت.